A Cala Jóncols ja som oficialment Guies Subaquàtics del Parc Natural del Cap de Creus

07/05/2021
Hotel Cala Jóncols

Si ets un amant del fons subaquàtic, si un dels teus reptes d’aquest 2021 és fer submarinisme, si estimes el mar de l’Alt Empordà i vols aprendre més sobre aquest àmbit, AIXÒ T’INTERESSA...

A Cala Jóncols ja som oficialment Guies Subaquàtics del Parc Natural del Cap de Creus. Les essències de la primavera ja es comencen a notar: camps florits, paisatges amb àmplies gammes cromàtiques i plens de vida, tardes llargues quan el sol comença a acomiadar-se de nosaltres al capvespre… Però, i a sota al mar? Què passa amb els canvis d’estació?

Si ets un amant del fons subaquàtic, si un dels teus reptes d’aquest 2021 és fer submarinisme, si estimes el mar de l’Alt Empordà i vols aprendre més sobre aquest àmbit, AIXÒ T’INTERESSA:

Estem molt contents de comunicar-vos que, recentment, el nostre equip ha rebut el certificat de Guies Subaquàtics del Parc Natural del Cap de Creus. Això què significa? Que els nostres instructors de busseig ja estan preparats per ensenyar-vos tot allò que hi conviu al fons marí i fomentar, de forma professional, un busseig responsable i sostenible d’aquest punt privilegiat de la costa mediterrània.

L’objectiu del curs era potenciar el coneixement sobre el Parc i els seus valors biològics, geològics, socials i culturals. I tot això de la mà de ponents investigadors, estudiosos i coneixedors de la zona, així com el Cos de Mossos d’Esquadra i el Cos d’Agents Rurals.

Com bé ja sabeu l’Hotel Cala Jóncols és un espai amb residu 0, i que té els principis de sostenibilitat i respecte pel medi ambient. I aquest missatge és exactament el que volem transmetre també a l’activitat de submarinisme que oferim; el nostre centre de submarinisme entre Roses i Cadaqués contempla immersions de privilegi des d’un dels racons més bells del Parc Natural del Cap de Creus. I, a més, amb la garantia d’un líder mundial: “Eurodivers” - Discover the underwater world.

Sabem que molts de vosaltres l’hi teniu molt de respecte al fons marí però… A Cala Jóncols ja som oficialment Guies Subaquàtics del Parc Natural del Cap de Creus i amb el recolzament del nostre equip de professionals, estareu en les millors mans de la Costa Brava i, a la vegada, viureu una experiència inesborrable. Animeu-vos a tirar-vos a la piscina ;)!

Reserva la teva habitació ara. O bé fes clic aquí si vols més informació sobre les activitats de l’Hotel Cala Jóncols.